SWM YUKSELEN OTOMOTİV

GARANTİ

SWM Binek araçların yasal garanti süresi teslim tarihinden itibaren 3 (Üç) yıl veya 60.000 kilometreyi (hangisi önce tamamlanırsa) kapsamaktadır.

Periyodik bakımların, SWM Kullanım Kılavuzu’nda belirtilen bakım programına uygun  ve zamanında yapılması durumunda, aracın teslim tarihinden itibaren SWM araçlarının motor ve şasisinin tüm temel aksamlarını* kapsayan ek garanti, 5 (Beş) yıl veya 150.000 kilometre (hangisi önce tamamlanırsa) olacaktır.

*Ek garantinin kapsadığı motor ve şasi aksamlarının listesi:

Silindir bloğu, silindir kapağı, krank mili, eksantrik mili, emme supabı, piston, piston kolu, volan, yağ karteri, emme/egzoz manifoldu (conta hariç), eksantrik mili zamanlama kasnağı/dişlisi; şanzıman parçaları: kasa, dişli, şaft, senkronizör, yatak; ön süspansiyon kiriş grubu, motor yatağı, şanzıman yatağı, motor kaputu kilit gövdesi, manuel şanzıman muhafazası, dişliler, miller, çatallar, kollar, diferansiyel dişliler (rulmanlar ve yağ keçeleri hariç)

SWM, müşterilerinin güvenliğini ve memnuniyetini sağlamaya çalışarak, araç karoserinde korozyon nedeniyle delinmelere karşı 5 (Beş) yıl veya 150.000 kilometre (hangisi önce tamamlanırsa) garantisi vermektedir.

Garanti Dışı Kalan Durumlar:

– Kaporta boyasının dayanıklılığı 3 yıl sürmektedir.

– 2 yılın üstünde ve uygunsuz şekilde kullanılan aküler

  • Araç parçalarının herhangi bir dış etkene maruz kalmadan aşınması ve eskimesi
    • Normal tüketim etkisi: Filtre parçaları, yağ (grease), soğutma, fren sıvıları, elektrolit, klima kuru sıvı depolama tankı, balatalar, lastikler, vb.
    • Normal aşınan parçalar: Bujiler, yakıt enjektörleri ve motor pistonları, contalar, kauçuk parçalar, lastik contalar, emniyet silecek lastikleri, marş motorları ve jeneratörler için fırçalar, genel yataklar
  • SWM tarafından tedarik edilmeyen parçalar ve ayrıca insan faktörlerinden kaynaklanan hasarlar ve bunlarla ilişkili daha sonra meydana gelen arızalar.
  • Shineray ürünlerinin elektrik sisteminin değiştirilmesinden veya yeniden takılmasından, sigorta modellerinin veya özelliklerinin değiştirilmesinden ve SWM’nin yazılı onayı olmadan uygunsuz sigortaların kullanılmasından kaynaklanan her türlü sonuç.

SWM yetkili bayileri onayı olmadan araca ya da aracın herhangi parça veya aksamına yapılan müdahaleler, onarımlar ya da değişimler ve bu müdahalelerden kaynaklanan arızalar.

Motorun giriş ve egzoz boru hatlarının periyodik hava sızdırmazlık kontrolü sırasında boru hattı sızıntısından kaynaklanan motor veya araç hasarı.

Kullanım kılavuzunda belirtilen gereklilikleri karşılamayan yakıt, yağlama yağı (gres), soğutma sıvısı, fren hidroliği veya elektrolit kullanımından kaynaklanan arızalar

Araç arızalandığında kullanıcı, aracı tekrar kullanmadan önce arızanın yetkili servis tarafından giderildiğinden emin olmalıdır. Araç sahibinin arıza giderilmeden aracı kullanmaya devam etmesi halinde arızanın büyümesi ve kötüleşmesi nedeniyle araç daha fazla zarar görebilir. Arıza giderilene kadar aracın düzgün çalışmayacağını unutmayın.

Aracın yanlış kullanımından (hız yapma, aşırı yükleme, yoğun arazi kullanımı vb.) ve kullanıcının Kullanım Kılavuzunun gerekliliklerine uygun bakım yapmamasından kaynaklanan arızalar.

Aracın uzun süre (60 günden fazla) hareketsiz kalmasından sonra aracın bakımının doğru ve gerekli şekilde yapılmamasından kaynaklanan her türlü arıza.

– Mücbir sebeplerden, doğal afetlerden ve beklenmedik durumlardan (yıldırım çarpması dahil) kaynaklanan her türlü hasar ve arızalar

Kullanıcının uyması gereken kurallar:

Konforlu ve güvenli bir sürüş için aracınızı kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde kullanın. Kullanım kılavuzunda tavsiye edilen günlük bakım ve periyodik bakımları mutlaka yapın.

Aracınıza aşırı yükleme yapmayın. Kullanım kılavuzunda veya uygunluk belgesinde belirtilen yükleme sınırlamalarını aşmayın. Aşırı yüklenme durumunda oluşabilecek problemler garanti edilmemektedir.

Garanti Limitleri

Türkiye sınırları içerisinde satılan ve kullanılan araçlar için geçerlidir.

Ekonomik Ömür

10 yıl

G01

HEMEN SİPARİŞ VERİN!

Sofistike ve zamansız tarzıyla öne çıkar. Akıcı çizgiler ve zarif kıvrımlar, aerodinamik detaylar ve otomotiv endüstrisindeki İtalyan tasarımının mükemmelliğini yansıtan stilize unsurlarla birleştirilmiştir. Her ayrıntı İtalyan otomotiv mühendisliğinin tutkusunu ve yenilikçi tarzını yansıtır.