48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için ISG’nin verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder. Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

Suzuki Baleno’yu gördüğünüz anda, onun sıradan olmadığını anlayacaksınız. Önce kalbinizi çalacak; sonra onunla sürüş keyfini yaşama isteği yoğun bir heyecanla sizi saracak ve bir otomobilin nasıl olması gerektiği hakkındaki tüm fikirleriniz baştan sona değişecek. Baleno ile yola çıktığınızda, heyecan verici yeni bir yaşam önünüze serilecek.

Sx4 S-Cross Hibrit Fiyat Listesi

5 ID nolu tablo mevcut değil.

Tork destek kontrolü

Tork destek kontrolü, ilk kalkış esnasında motorun tepki gecikmelerini telafi etmek üzere, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave destek torku motor torkuna anında ekleyerek daha kolay hızlanmayı sağlar

Tork ivme takviyesi

Tork ivme takviyesi, hızlanma esnasında turbo şarj devreye girinceye kadar, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave ivme destek torkunu motor torkuna ekler ve hızlanmayı daha akıcı hale getirir.

1.4 BOOSTERJET Motor

1.4 BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor SX4 S-CROSS’un tork yüklü sürüş karakterini zenginleştirir. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere sıkıştırarak motorun 2.000 dev/dk gibi düşük bir devirde bile torku en üst seviyeye çıkarmasını mümkün kılar. Direkt enjeksiyon sistemi, püskürtülen yakıtın miktarını, zamanlama ve basınç kontrolünü iyileştirerek yakıt verimliliğini artırır. Buna ek olarak yakıt verimliliği; elektrikli değişken emme supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve daha yüksek sıkıştırma oranıyla da elde edilir.

GÜNLÜK HAYATI KOLAYLAŞTIRAN KONFOR

SX4 S-CROSS’un kabinindeyken konforlu koltuklar, akıcı yüzeyler, tüm kontrol anahtarlarının ve düğmelerinin kaliteli malzemesiyle dinamik hareket hissini yaşayacaksınız. Dünyayı olduğu gibi keşfetme tutkusuyla SX4 S-CROSS sizin bir parçanız olacak.

9” Multimedya Cihazı

Multimedya sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve Bluetoth özelliklerine sahip olan bu cihazda, Carplay ve Android Auto fonksiyonlarıyla, cep telefonunuzu ekrana yansıtarak, fonksiyonları (navigasyon, müzik uygulamaları, sesli destekler vs.) cihazınızda da kullanabilirsiniz.

Anahtarsız çalıştırma sistemi

Kapıların kilidini açmak ve kilitlemek veya tek bir düğmeye dokunarak motoru çalıştırmak ve durdurmak için SX4 S-CROSS’un erişim ve çalıştırma ünitesini yanınızda taşımanız yeterlidir

Çift bölgeli otomatik klima

Sürücü ve ön yolcunun sıcaklık ayarını ayrı ayrı belirleme olanağıyla kişiye özel konfor sunar.

Geniş Bagaj Alanı

Büyük planlarınızı gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm alanı sağlar. Bagaj bölümünün 430 litrelik hacmi, uçak yolculuğunda 5 kişilik bagaj hakkına karşılık gelir.

İster bir spor etkinliği, ister bir aile buluşması, ister bir doğa tatili olsun, SX4 S-CROSS’un geniş kullanım alanı tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli hacmi sunar.

TÜM YOL KOŞULLARINDA ŞİMDİ DAHA VERİMLİ, DAHA GÜVE

TÜM YOL KOŞULLARINDA ŞİMDİ DAHA VERİMLİ, DAHA GÜVENLİ

Güvenilir yol arkadaşınız SX4 S-Cross sayesinde dilediğiniz kadar uzun mesafeli rotalar seçebilirsiniz.
Onunla her zaman güvende olduğunuzu hissedeceksiniz

RADAR FREN DESTEK SİSTEMİ (RBS)

Çarpışma riskini azaltan bu sistem, aracın ön kısmında yer alan milimetrik dalga radarı sensöründen gelen yansımayı kullanarak ileri seviye güvenlik fonksiyonlarını yerine getirir:

1. Uyarı

Sistem öndeki aracı algılar ve çarpışma riski varsa fren yapması için sürücüyü uyarır. Uyarının zamanlaması FAR (Uzak) ve NEAR (Yakın) ayarları arasından seçim yapılarak belirlenebilir.

Çalışma koşulları
Sabit duran nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s ile 80 km/s arasındaki hızlarda çalışır.
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

2. Otomatik hafif fren

Çarpışma riski olduğunda sistem, freni kullanması için sürücüyü uyarmak üzere hafifçe fren yapar.

Çalışma koşulları
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

3. Fren yardımı

Yüksek seviyede çarpışma riski varsa sürücü güçlü bir şekilde fren pedalına bastığında, sistem çarpışmadan kaçınmak ve hasarı azaltmaya yardımcı olmak üzere fren kuvvetini artırır.

Çalışma koşulları
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

4. Otomatik fren

Sistem çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu belirlerse çarpışmadan kaçınmak veya hasarı azaltmak üzere otomatik olarak fren yapar.

Çalışma koşulları
Sabit duran nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s ile 30 km/s arasındaki hızlarda çalışır.
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

ADAPTİF HIZ SABİTLEME SİSTEMİ (ACC)

ACC, seyir kontrolünü önde ilerleyen araçla aranızdaki mesafeyi ölçen Radarlı Fren Sensörü sisteminin radar sensörü ile birlikte kullanır. Sistem sürücü tarafından belirlenen uzun, orta veya kısa mesafeyi korumak üzere SX4 S-CROSS‘un hızını otomatik olarak ayarlar ve böylelikle konforu artırır.

1. Sabit hız kontrolü

Önde ilerleyen araçla arada yeterli mesafe varsa SX4 S-CROSS sabit belirlenmiş bir hızda ilerler.

2. Yavaşlama kontrolü

Öndeki araç daha düşük bir hızda ilerliyorsa SX4 S-CROSS mesafeyi korumak üzere belirlenen hızı azaltır.

3. Hızlanma kontrolü

Öndeki araç şeridinden ayrıldığında, ilerideki bir sonraki araçla arada yeterli mesafe varsa SX4 S-CROSS otomatik olarak yeniden hızlanır ve belirlenen hızı korur.

ACİL DURMA SİNYALİ (ESS)

55 km/s‘nin üzerindeki hızlarda sürerken aniden frene basıldığında tehlike uyarı ışıkları otomatik olarak hızla yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen otomobilleri tehlikeye karşı uyarır.

ESP (Elektronik Stabilite Programı)

Tekerleklerde çekiş gücü kaybedildiğinde, Elektronik Stabilite Programı ESP, sürücünün kontrolü elinde tutabilmesi için motoru ve frenleri otomatik olarak ayarlar.

Yokuş kalkış kontrolü

Yokuş kalkış kontrol fonksiyonu, sürücü ayağını fren pedalından gaz pedalına hareket ettirdiğinde SX4 S-CROSS‘un geriye doğru kaymasını önleyerek yokuşta kalkış işlemini kolaylaştırır.

7 hava yastığı

Sürücü ve ön yolcu için ön ve yan hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve sağ – sol perde hava yastıkları ekstra koruma sağlar.

Üstün aerodinamik özellikler

Performansı ve yakıt ekonomisini artıran aerodinamik özellikler bilgisayar destekli mühendislik ve rüzgar tüneli testleriyle geliştirildi.

SUZUKI İLE UNUTULMAZ

BİR TEST SÜRÜŞÜ
gorsel-6
gorsel-7