YENİ VITARA

Yeni Vitara Dizel’nın benzersiz sürüş deneyimini merak ediyor musunuz? Yeni Vitara’nın Dizel motor, şanzıman ve güç aktarım sisteminin tüm parçaları yüksek performans sağlamak için tek parça gibi birlikte çalışır. İhtiyaç duyduğunuzda güçlü, konforlu ya da ekonomik olacak şekilde, üstün performans için her parça birbirini destekler ve kusursuz şekilde tamamlar.

Gücü Kontrol Etmek Hiç Bu kadar Keyifli Olmadı
Vitara, tüm yol ve hava koşullarında olağanüstü bir sürüş deneyimi sunar. Gelişmiş ALLGRIP 4WD teknolojisi, sürüşü gerçek bir keyif haline getirir.

Hangi yolda olursanız olun Vitara, yola sımsıkı tutunur ve daima güvende olmanızı sağlar.

İlk Görüşte Farklılık
Vitara, rutini bozan tasarım ve yenilikleriyle farkını daha ilk görüşte ortaya koyuyor. Her ayrıntısı aktif yaşam tarzınızı yansıtan yenilikleriyle Vitara tam ‘size göre’ bir SUV.

Onunla Her Yol Keyifli
Sürücü koltuğuna oturup Yeni Vitara ile geçireceğiniz zamanı düşünmeye başladığınızda kalbiniz heyecanla atacak.

Vitara 1.6 DDIS Dizel Teknik Özellikleri

MOTOR 1.6L DDIS 
YAKIT TİPİDİZEL
ŞANZIMAN TİPİ 6 İLERİ TCSS (Otomatik)
VERSİYON 1.6 GL+
SÜRÜŞ SİSTEMİ4X4
Silindir hacmi (cc)1.598
Maksimum güç (Hp/dev.dak) 120/3,750
Maksimum tork (Nm/dev.dak)320/1,750
PERFORMANS 
Maksimum hız km/s180
0-100 km/s hızlanma (sn)12,4
YAKIT TÜKETİMİ 
Şehir içi (L/100 km)5,2
Şehir dışı (L/100 km)4,1
Ortalama (L/100 km)4,5

TCSS (Çift Kavramalı Otomatik Şanzıman)
Çift kavramalı otomatik şanzıman, o anki devir/dakika’ya göre, bir sonraki vitesi önceden hazırlayarak daha hızlı, sessiz ve sarsıntısız bir vites geçişi yaşatır.

Avantajları:

  • Klasik otomatik şanzımanlı araçlara göre daha yüksek yakıt ekonomisi.
  •  Sarsıntısız vites geçişleri ile yüksek konfor.
  •  Hızlı vites geçişleriyle sportif kullanıma uygunluk.
[dt_small_photos loop=”true” category=”vitara-genel”]

Dizel Vitara İle Gücü Kontrol Etmek Hiç Bu kadar Keyifli Olmadı

Vitara, tüm yol ve hava koşullarında olağanüstü bir sürüş deneyimi sunar. Gelişmiş ALLGRIP 4WD teknolojisi, sürüşü gerçek bir keyif haline getirir. Hangi yolda olursanız olun Yeni Vitara, yola sımsıkı tutunur ve daima

[dt_small_photos loop=”true” category=”vitara-ic”]

Yeni Vitara Dizel Hakkında Daha Detaylı Bilgi

Yeni vitara aracında ACC, hız sabitleme sistemini, RBS radar sensörü ile birlikte kullanır. Milimetre dalgalı bir radar sensörü öndeki araçla mesafeyi ölçer. Sürücü tarafından isteğe bağlı olarak seçilecek şekilde öndeki araçla uzun, orta veya kısa bir mesafeyi korumak için, sistem aracı otomatik olarak hızlandırır veya yavaşlatır. Öndeki araçla yeterli mesafe var ise yeni vitara dizel sabit bir hızla hareket etmektedir. Öndeki araç yeni vitara aracı yol verirse ve sonraki araçla yeterli mesafe varsa, yeni vitara dizel otomatik olarak yeniden hızlanır ve ayarlanan hızı korur.

Acil durum sinyal sistemi, 55 km/saatin üzerindeki hızlardaki sürüş sırasında, sürücü tarafından frenlere aniden uygulanan müdahale sonrasında çalışır. Yeni vitara üstün sürüş keyfi için sağlam güç aktarım sistemi ile çalışmaktadır. Şehir içinde ara hızlanmalarda veya uzun ya da virajlı yollarda güçlü ve karakteristik bir sürüş deneyimi sunar. Düşükten yükseğe tüm viteslerde motor sessiz ve uyumludur. Motor içindeki parçalarda azaltılmış sürtünme ve ağırlığı ile olağanüstü yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca, sadece hızlanma performansını değil, aynı zamanda yakıt verimliliğini ve sessizliği iyileştirmek için vites oranları en ideal şekilde ayarlanmıştır.

Hassas şanzıman ile tırmanma gibi düşük hızlarda tepkiyi iyileştirirken yüksek hızlarda sürüş sırasında motor devrini de düşürmektedir. Şanzımanın güçlendirilmiş yapısı ses ve titreşimi de bastırmaktadır. Otomatik mod normalde aracı 2 çeker olarak kullanmanızı sağlar. Ancak, tekerleklerde patinaj tespit edildiğinde, otomatik olarak 4WD’ye geçer. Sadece gerektiğinde geçerek yakıt tasarrufuna öncelik verir. Yeni vitara dizel ile hangi yol olursa olsun yeni vitara yola sımsıkı tutunarak güvende olmanızı sağlamaktadır. Gaz pedalı daha iyi motor yanıtı sağlayacak şekilde değiştirir ve otomatik şanzımanlı araçlarda motor devrini yüksek tutar.

Yeni vitara sahibi olmaya ne dersiniz?

Yeni vitara dizel aracında direksiyon tepkilerine uygun patinajı gerçekleşmeden tahmin ederek olağanüstü bir tutuş sağlamak için arka tekerleklere tork sağlamaktadır. Ek olarak, Spor Modu ESP müdahalesini geciktirerek, sürücünün sportif sürüş amacına katkı sağlar Kar Modu, kar, buz ve çamur gibi kaygan yüzeylerde en uygun yapılandırmaları sağlar. Patinaj yapan tekerleklere daha fazla fren uygulanır ve tutuş sağlayan tekerleklere tork aktarılır.

Araç dik bir yokuşta aşağı doğru hareket ediyorsa ve motor freni aracı yavaşlatmak için yeterli değilse, eğim iniş kontrol sistemi otomatik olarak devreye girer ve aracı sabit bir düşük hızda tutar. Enerji tasarrufu ve güçlü aydınlatma sağlamak için parlak Led farlar kullanılmıştır. Hava koşullarında iyi bir yol görüşü için zorunlu olan sis farları aynı zamanda yeni vitara aracına renk kattığını göreceksiniz. Yeni vitara aracının çok farklı tasarımlı jantları ile yeni vitara aracının karakteristik özelliğini ve görüntüsünü tamamlamaktadır. Jantların hava akışını optimize eden tasarımı ve düşük yuvarlanma dirençli lastikler yakıt tasarrufunu maksimuma çıkarıyor. Sizi saran geniş ve konforlu iç mekanın keyfini çıkaracaksınız.

Motor devri artmaya başladığında gitmek istediğiniz tüm yerler hakkında giderek artan bir heyecan duymaya başlayacaksınız. Şimdiden, kalbiniz bir sonraki hedefinize doğru atmaya başlamış olacak. Hız göstergesi ile devir göstergesi sol ve sağ taraflarda yer alırken bilgi ekranı da ortada bulunur. Direksiyonda 36mm teleskopik ayar ve 40mm eğim ayarı mevcuttur. Koltuk ayarlayıcısı ile farklı fiziksel özelliklere sahip olan sürücüler kendi sürüş konumlarını hassas bir şekilde ayarlayabilirler. Direksiyon simidinin arkasına konumlanmış vites değiştirme kolları ile vites değişiklikleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Böylece sürüş düz bir şanzıman da olduğu gibi keyifli ve sportif bir hale gelir. Arka koltuklar ise maksimum konfor için tasarlanmıştır. Yeni vitara sürüş keyfi ile Yağmur sensörü, yağmur miktarına ve araç hızına göre otomatik olarak kendi kendine devreye girer.

Otomatik farlar, ortam parlaklığına göre işlevsellik kazanır. Sistemin sensörleri optimal işlevsellik için ileri ve yukarı doğru bakar. Sistem bir çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu belirlerse, frenleri otomatik olarak uygular. Böylece sistem, araç yavaş hızlarda seyrederken çarpışmaları önler ve bir çarpışma durumunda hasarın azaltılmasını sağlar. Uyarının zamanlaması UZAK ve YAKIN ayarları arasında değiştirilebilir. Önde bir araç tespit edilirse ve yüksek bir çarpışma olasılığı varsa, sistem frenleme sırasında fren kuvvetini arttırır, böylece çarpışmanın önlenmesine veya hasarın azaltılmasına yardımcı olur.

Yeni vitara test sürüşü için ya da aklınıza takılan farklı bir sorunun cevabını bulmak için şimdi bizimle iletişime geçin.