VITARA – HİBRİT’in SUV HALİ

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi şehre ve doğaya uyumlu bir sürüş deneyimi oluşturmak için, Vitara’da güç ve ekonomiyi bir araya getirdi. Suzuki Vitara Hibrit, her yol koşulu için ideal olan çok yönlü bir SUV olarak karşınızda.

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için elektrikli motorun verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder.

Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

Tork destek kontrolü

Tork destek kontrolü, ilk kalkış esnasında motorun tepki gecikmelerini telafi etmek üzere, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave destek torku motor torkuna anında ekleyerek daha kolay hızlanmayı sağlar.

Tork ivme takviyesi

Tork ivme takviyesi, hızlanma esnasında turbo şarj devreye girinceye kadar, elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen ilave ivme destek torkunu motor torkuna ekler ve hızlanmayı daha akıcı hale getirir.

1.4 BOOSTERJET Motor

1.4 BOOSTERJET direkt enjeksiyonlu turbo motor SX4 S-CROSS’un tork yüklü sürüş karakterini zenginleştirir. Ara soğutuculu turbo şarj basınçlı havayı silindirlere sıkıştırarak motorun 2.000 dev/dk gibi düşük bir devirde bile torku en üst seviyeye çıkarmasını mümkün kılar. Direkt enjeksiyon sistemi, püskürtülen yakıtın miktarını, zamanlama ve basınç kontrolünü iyileştirerek yakıt verimliliğini artırır. Buna ek olarak yakıt verimliliği; elektrikli değişken emme supap zamanlaması (VVT), soğutulmuş egzoz gazı devridaimi (EGR) ve daha yüksek sıkıştırma oranıyla da elde edilir.

ALLGRIP 4x4 SÜRÜŞ SİSTEMİ

“Zorlu yollara çıkabilen ve geçmişte otomobillerin gidemediği yerlere gidebilen bir araç”. Bu felsefeyle, ilk dört tekerden çekişli aracımızı 1970’te geliştirmiştik. Bu, Suzuki’nin ünlü “dört tekerlekten çekiş teknolojisi” ALLGRIP’in başlangıcıydı.

Orta konsoldaki basit bir butonu ve çevirmeli kadranı kullanarak, dört tekerden çekiş modları (otomatik, spor, kar ve kilit) arasından istediğiniz sürüş modunu seçebilir, şehirde yakıt tasarrufu sağlarken, doğada 4×4 performansını yaşayabilirsiniz.

HER VERSİYONDA İLERİ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ

Vitara sadece iyi bir görünümden daha fazlasını sunar. En yeni teknolojilerle dolu olması sayesinde, sürücü ve yolcuların her zaman destek almasını, korunmasını ve eğlenmesini sağlar.

Vitara’da ön cama yerleştirilen bir monoküler kamera ile lazer kombinasyonunun kullanıldığı gelişmiş bir ileri tespit sistemi bulunur. Kısa mesafelerde ve gece algılamada üstünlük sağlayan lazer sensörü ile yayalar ve şerit çizgileri gibi trafik elemanlarının orta-uzun mesafede algılanmasını ve tanınmasını sağlayan monoküler kameranın bir araya getirilmesi sayesinde mükemmel bir güvenlik elde edilir.

9” Multimedya Cihazı

Multimedya sisteminde, kullanımı bir cep telefonu kadar kolay olan dokunmatik panelli ekran bulunmaktadır. Radyo, geri görüş kamerası ve Bluetoth özelliklerine sahip olan bu cihazda, Carplay ve Android Auto fonksiyonlarıyla, cep telefonunuzu ekrana yansıtarak, fonksiyonları (navigasyon, müzik uygulamaları, sesli destekler vs.) cihazınızda da kullanabilirsiniz.

4,2” Renkli LCD Bilgi Ekranı

4,2” renkli LCD ekrana sahip gelişmiş bilgi ekranı, aracın davranışları ve çalışması hakkında doğru ve güvenilir verilerle sürücüyü bilgilendirmek için gösterge bütününün ortasında yer alır. Bu dinamik ekran, başka bilgilerin yanında; ALLGRIP sürüş modları, G kuvveti, motor çıkış gücü, tork, gaz pedalı ve fren kullanımı gibi geniş bir yelpazedeki özellikleri görsel olarak sunar.

Panoramik Sunroof

Kolay kullanılan, tamamen geri çekilebilen açılır tavan, sizi güneş ve gökyüzüyle buluşturur.

Otomatik Klima

Kolay kullanımıyla iç mekan sıcaklığını her zaman istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlar.

Yeni Vitara Fiyat Listesi

1- Fiyatlar Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş (SMAP) tarafından tavsiye edilen fiyatlar olup sadece bilgi amaçlıdır ve bir fiyat teklifi niteliği arz etmez. Fiyatlar SMAP yetkili satıcıları tarafından müstakil olarak belirlendiğinden illere ve Yetkili Satıcıların satış ve fiyat belirleme politikalarına göre farklılık gösterebilir.
2- İthalatçı şirket önceden haber vermeksizin araçların model, fiyat, teknik özellik, donanım ve renklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar .
3- İthalatçı ve satıcı şirket yukarıda belirtilen vergi miktarları ile bağlı olmayıp, alıcının ödemekle yükümlü olduğu vergilerdeki değişiklikler fiyatlara yansıtılır.
4- Kanun ve/veya bakanlık görüşündeki değişikliklerden kaynaklanabilecek vergi farklılıkları nedeniyle imalatçı/ithalatçı ve satıcı şirket hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5- Plaka – Ruhsat masrafları bilgi için olup şirketimizin taahhüdü değildir.
6- Zorunlu Trafik sigortası fiyatlara dahil değildir.

Geniş Bagaj Alanı

Geniş bagaj açıklığı, alçak yükleme yüksekliği ve her iki arka yolcu koltuğu da katlandığında 710 litreye ulaşan çarpıcı yükleme bölmesi hacmi ile Vitara, ihtiyacınız olan her şeye kolayca ulaşmanızı sağlar.

SUZUKI’nin Klasik SUV Motifleri

Suzuki tasarımının 5 parçalı ızgara ve şık krom vurgularla tamamlanan güçlü ön tampon gibi temel özellikleri Vitara’nın şık ve modern bir görünüme sahip olmasını sağlar.

LED Farlar

Yeni tasarlanan mavi LED şeritli LED farlar Vitara’ya gelişmiş, geleceğe dönük bir görünüm kazandırır.

LED Gündüz Sürüş Farları ve Sis Farları

Benzersiz bir şekilde tasarlanan gündüz sürüş lambalarında dikey olarak yerleştirilmiş LED’ler yer alır. Ayrıca, kötü havalarda daha iyi bir görüş mesafesi elde etmek için zorunlu olan sis lambaları da bulunmaktadır.

TÜM YOL KOŞULLARINDA ŞİMDİ DAHA VERİMLİ, DAHA GÜVENLİ

Güvenilir yol arkadaşınız SX4 S-Cross sayesinde dilediğiniz kadar uzun mesafeli rotalar seçebilirsiniz.
Onunla her zaman güvende olduğunuzu hissedeceksiniz

RADAR FREN DESTEK SİSTEMİ (RBS)

Çarpışma riskini azaltan bu sistem, aracın ön kısmında yer alan milimetrik dalga radarı sensöründen gelen yansımayı kullanarak ileri seviye güvenlik fonksiyonlarını yerine getirir:

1. Uyarı

Sistem öndeki aracı algılar ve çarpışma riski varsa fren yapması için sürücüyü uyarır. Uyarının zamanlaması FAR (Uzak) ve NEAR (Yakın) ayarları arasından seçim yapılarak belirlenebilir.

Çalışma koşulları
Sabit duran nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s ile 80 km/s arasındaki hızlarda çalışır.
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

2. Otomatik hafif fren

Çarpışma riski olduğunda sistem, freni kullanması için sürücüyü uyarmak üzere hafifçe fren yapar.

Çalışma koşulları
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

3. Fren yardımı

Yüksek seviyede çarpışma riski varsa sürücü güçlü bir şekilde fren pedalına bastığında, sistem çarpışmadan kaçınmak ve hasarı azaltmaya yardımcı olmak üzere fren kuvvetini artırır.

Çalışma koşulları
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

4. Otomatik fren

Sistem çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu belirlerse çarpışmadan kaçınmak veya hasarı azaltmak üzere otomatik olarak fren yapar.

Çalışma koşulları
Sabit duran nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s ile 30 km/s arasındaki hızlarda çalışır.
Hareketli nesnelere karşı yaklaşık 5 km/s veya üzeri hızlarda çalışır.

ADAPTİF HIZ SABİTLEME SİSTEMİ (ACC)

ACC, seyir kontrolünü önde ilerleyen araçla aranızdaki mesafeyi ölçen Radarlı Fren Sensörü sisteminin radar sensörü ile birlikte kullanır. Sistem sürücü tarafından belirlenen uzun, orta veya kısa mesafeyi korumak üzere SX4 S-CROSS‘un hızını otomatik olarak ayarlar ve böylelikle konforu artırır.

1. Sabit hız kontrolü

Önde ilerleyen araçla arada yeterli mesafe varsa SX4 S-CROSS sabit belirlenmiş bir hızda ilerler.

2. Yavaşlama kontrolü

Öndeki araç daha düşük bir hızda ilerliyorsa SX4 S-CROSS mesafeyi korumak üzere belirlenen hızı azaltır.

3. Hızlanma kontrolü

Öndeki araç şeridinden ayrıldığında, ilerideki bir sonraki araçla arada yeterli mesafe varsa SX4 S-CROSS otomatik olarak yeniden hızlanır ve belirlenen hızı korur.

ACİL DURMA SİNYALİ (ESS)

55 km/s‘nin üzerindeki hızlarda sürerken aniden frene basıldığında tehlike uyarı ışıkları otomatik olarak hızla yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen otomobilleri tehlikeye karşı uyarır.

Basında Suzuki Vitara

YENİ VITARA

Yeni Vitara’nın benzersiz sürüş deneyimini merak ediyor musunuz? Yeni Vitara’nın motor, şanzıman ve güç aktarım sisteminin tüm parçaları yüksek performans sağlamak için tek parça gibi birlikte çalışır. İhtiyaç duyduğunuzda güçlü, konforlu ya da ekonomik olacak şekilde, üstün performans için her parça birbirini destekler ve kusursuz şekilde tamamlar.

Gücü Kontrol Etmek Hiç Bu kadar Keyifli Olmadı
Vitara, tüm yol ve hava koşullarında olağanüstü bir sürüş deneyimi sunar. Gelişmiş ALLGRIP 4WD teknolojisi, sürüşü gerçek bir keyif haline getirir.

Hangi yolda olursanız olun Vitara, yola sımsıkı tutunur ve daima güvende olmanızı sağlar.

İlk Görüşte Farklılık
Vitara, rutini bozan tasarım ve yenilikleriyle farkını daha ilk görüşte ortaya koyuyor. Her ayrıntısı aktif yaşam tarzınızı yansıtan yenilikleriyle Vitara tam ‘size göre’ bir SUV.

Onunla Her Yol Keyifli
Sürücü koltuğuna oturup Yeni Vitara ile geçireceğiniz zamanı düşünmeye başladığınızda kalbiniz heyecanla atacak.

SUZUKI İLE UNUTULMAZ

BİR TEST SÜRÜŞÜ
gorsel-6
gorsel-7

Yeni Vitara Hakkında Daha Detaylı Bilgi

Yeni vitara aracında ACC, hız sabitleme sistemini, RBS radar sensörü ile birlikte kullanır. Milimetre dalgalı bir radar sensörü öndeki araçla mesafeyi ölçer. Sürücü tarafından isteğe bağlı olarak seçilecek şekilde öndeki araçla uzun, orta veya kısa bir mesafeyi korumak için, sistem aracı otomatik olarak hızlandırır veya yavaşlatır. Öndeki araçla yeterli mesafe var ise yeni vitara sabit bir hızla hareket etmektedir. Öndeki araç yeni vitara aracı yol verirse ve sonraki araçla yeterli mesafe varsa, yeni vitara otomatik olarak yeniden hızlanır ve ayarlanan hızı korur.

Acil durum sinyal sistemi, 55 km/saatin üzerindeki hızlardaki sürüş sırasında, sürücü tarafından frenlere aniden uygulanan müdahale sonrasında çalışır. Yeni vitara üstün sürüş keyfi için sağlam güç aktarım sistemi ile çalışmaktadır. Şehir içinde ara hızlanmalarda veya uzun ya da virajlı yollarda güçlü ve karakteristik bir sürüş deneyimi sunar. Düşükten yükseğe tüm viteslerde motor sessiz ve uyumludur. Motor içindeki parçalarda azaltılmış sürtünme ve ağırlığı ile olağanüstü yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca, sadece hızlanma performansını değil, aynı zamanda yakıt verimliliğini ve sessizliği iyileştirmek için vites oranları en ideal şekilde ayarlanmıştır.

Hassas şanzıman ile tırmanma gibi düşük hızlarda tepkiyi iyileştirirken yüksek hızlarda sürüş sırasında motor devrini de düşürmektedir. Şanzımanın güçlendirilmiş yapısı ses ve titreşimi de bastırmaktadır. Otomatik mod normalde aracı 2 çeker olarak kullanmanızı sağlar. Ancak, tekerleklerde patinaj tespit edildiğinde, otomatik olarak 4WD’ye geçer. Sadece gerektiğinde geçerek yakıt tasarrufuna öncelik verir. Yeni vitara ile hangi yol olursa olsun yeni vitara yola sımsıkı tutunarak güvende olmanızı sağlamaktadır. Gaz pedalı daha iyi motor yanıtı sağlayacak şekilde değiştirir ve otomatik şanzımanlı araçlarda motor devrini yüksek tutar.

Yeni vitara sahibi olmaya ne dersiniz?

Yeni vitara aracında direksiyon tepkilerine uygun patinajı gerçekleşmeden tahmin ederek olağanüstü bir tutuş sağlamak için arka tekerleklere tork sağlamaktadır. Ek olarak, Spor Modu ESP müdahalesini geciktirerek, sürücünün sportif sürüş amacına katkı sağlar Kar Modu, kar, buz ve çamur gibi kaygan yüzeylerde en uygun yapılandırmaları sağlar. Patinaj yapan tekerleklere daha fazla fren uygulanır ve tutuş sağlayan tekerleklere tork aktarılır.

Araç dik bir yokuşta aşağı doğru hareket ediyorsa ve motor freni aracı yavaşlatmak için yeterli değilse, eğim iniş kontrol sistemi otomatik olarak devreye girer ve aracı sabit bir düşük hızda tutar. Enerji tasarrufu ve güçlü aydınlatma sağlamak için parlak Led farlar kullanılmıştır. Hava koşullarında iyi bir yol görüşü için zorunlu olan sis farları aynı zamanda yeni vitara aracına renk kattığını göreceksiniz. Yeni vitara aracının çok farklı tasarımlı jantları ile yeni vitara aracının karakteristik özelliğini ve görüntüsünü tamamlamaktadır. Jantların hava akışını optimize eden tasarımı ve düşük yuvarlanma dirençli lastikler yakıt tasarrufunu maksimuma çıkarıyor. Sizi saran geniş ve konforlu iç mekanın keyfini çıkaracaksınız.

Motor devri artmaya başladığında gitmek istediğiniz tüm yerler hakkında giderek artan bir heyecan duymaya başlayacaksınız. Şimdiden, kalbiniz bir sonraki hedefinize doğru atmaya başlamış olacak. Hız göstergesi ile devir göstergesi sol ve sağ taraflarda yer alırken bilgi ekranı da ortada bulunur. Direksiyonda 36mm teleskopik ayar ve 40mm eğim ayarı mevcuttur. Koltuk ayarlayıcısı ile farklı fiziksel özelliklere sahip olan sürücüler kendi sürüş konumlarını hassas bir şekilde ayarlayabilirler. Direksiyon simidinin arkasına konumlanmış vites değiştirme kolları ile vites değişiklikleri kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Böylece sürüş düz bir şanzıman da olduğu gibi keyifli ve sportif bir hale gelir. Arka koltuklar ise maksimum konfor için tasarlanmıştır. Yeni vitara sürüş keyfi ile Yağmur sensörü, yağmur miktarına ve araç hızına göre otomatik olarak kendi kendine devreye girer.

Otomatik farlar, ortam parlaklığına göre işlevsellik kazanır. Sistemin sensörleri optimal işlevsellik için ileri ve yukarı doğru bakar. Sistem bir çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu belirlerse, frenleri otomatik olarak uygular. Böylece sistem, araç yavaş hızlarda seyrederken çarpışmaları önler ve bir çarpışma durumunda hasarın azaltılmasını sağlar. Uyarının zamanlaması UZAK ve YAKIN ayarları arasında değiştirilebilir. Önde bir araç tespit edilirse ve yüksek bir çarpışma olasılığı varsa, sistem frenleme sırasında fren kuvvetini arttırır, böylece çarpışmanın önlenmesine veya hasarın azaltılmasına yardımcı olur.

Yeni vitara test sürüşü için ya da aklınıza takılan farklı bir sorunun cevabını bulmak için şimdi bizimle iletişime geçin.